najlepsze kocie zabawki

W jakich sklepach zoologicznych kupować zabawki dla kota?

W jakich sklepach zoologicznych kupować zabawki dla kota?

Przypuszczalnie każdy choć raz zauważył kotka który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu nierzadko ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród pierwotnych czynności, jaką musi wykonywać każdy normalny kotek A nie chodzi tu bynajmniej o zaostrzenie pazurów, ponieważ szpony każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze poinformowania, iż to jego obszar. Jeśli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas alarm, że coś go trapi Drapak dla kota położony w pomieszczeniu pozwala ocalić przed zniszczeniem nasze meble.
najwyższej jakości zabawki dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota zapewniają naszym pupilkom komfort, są bardzo niezbędne zwłaszcza kotom mieszkającym zwykle w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, natomiast na nadzwyczaj rozbudowanych drapakach ma okazję do super trudnych rozrywek. Najlepiej jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby ochronić przed podrapaniem meble lub kanapę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często bywają właściciele, a ofiarą może ulec sofa w salonie. Pupile lubią także oznaczać znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś inne zwierzę, na przykład nieznajomego kotka.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najświetniejsze, położone w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota dobrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia a może służyć pupilowi jako przyjemne miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, postawionego na podstawce prosto albo ukosem, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze albo być zamocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a ponadto drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie potężna, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają inne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym smakiem tudzież upodobaniami kota. Jak kot kocha więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, prawdopodobnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.