pies wegetarianin - karma dla psa

Pies weganin? Dieta dla psa bez mięsa – jaką wybrać karmę?

Pies weganin? Dieta dla psa bez mięsa – jaką wybrać karmę?

Co rzekniecie na psa, który będzie zjadał ziarna, owoce, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to niewykonalne? Aczkolwiek będzie to możliwe, psy też mogą być weganami.

Prawdopodobnie pies jarosz brzmi dla wielu person niezrozumiale. Jednak wegetarianizm i weganizm zdobywają coraz więcej sprzymierzeńców. Trudno się temuż dziwić w momencie, kiedy okaże się, iż gospodarz jest zagorzałym wrogiem spożywania mięska. Więc pragnąłby, aby jego czworonożny towarzysz także żywił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiny w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują jeść mięso o tyle szczeniaki są w stanie bez niego się wychowań. Chociaż wielu weterynarzy nieprzychylnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to zasadniczo nie ma przeciwwskazań, by taką przemianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Przeważnie tego, że piesek nie będzie miał dostarczonych pełnych składników w idealnych proporcjach. Istotnie takie zagrożenie występuje, jeżeli menu będziemy układać samodzielnie oraz nie będziemy posiadać właściwego doświadczenia. Ale jeżeli będziemy w stanie zrobić dietę właściwie zbilansowana można liczyć, że świetnie się sprawdzi oraz pieskowi nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można zakupić w necie, różne produkty tegoż typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna żywność nie jest dodatkowo szczególnie kosztowna – worek, który liczy około 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje strawa znakomitej klasy w składzie tradycyjnym.

Nierzadko oferowanie takiej strawy to efekt decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się też sytuacje, gdy taki pokarm jest dla psiska ratunkiem. Szczególnie będzie to związane z alergiami, czasem pieszczocha alergizuje najpierw wieprzowina, potem mięcho z kogutka, wołowina bądź ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje awersję. W takich okolicznościach karma bezmięsna nie będzie ochotą, jednakże to jedyny środek na to, żeby piesek był zdrowy.
Czworonóg wegetarianin! Zagrychy bez mięsa

Nieważne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można dawać psu jarskie zakąski.
Warzywne zakąski dla zwierzaków

Psisko jarosz z radością pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej słodki zapach będzie powodował, że jest to dla szczeniaka zajmujący składnik oraz będzie po niego ochoczo sięgał. Porównywalnie pyszne będzie także doskonale przyswajalne puree z dyni, które idealnie się sprawdzi oraz będzie można je podawać psom. W diecie zwierza pojawiać się może także kisiel z siemienia lnianego, jaki dostarcza drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym pierwiastkiem będzie również brokuł, z którego stworzyć można apetyczną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezmiernie znaczące to także będzie tam minimalna doza kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą też buraki, które będzie można zapewniać w postaci buraczanych wiórków.