silikonowe żwirki dla kotów

Który będzie najtrafniejszy typ żwirku dla kotka?

Który będzie najtrafniejszy typ żwirku dla kotka?

Żwirek dla kota to konieczne wyposażenie kuwety. Są różne typy żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kotów ma taki brak, iż nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu nieopodal kuwety plus przenoszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
idealny żwirek do kuwety dla twojego kota zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Chociaż na rynku są dostępne oryginalne żwirki dla kotka, znacznie bezpieczniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają typowy piach. Są dogodne dla kotków, które nierzadko wychodzą na pole oraz przepadają gmerać w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotka niezwykle niespodziewanie zaczyna nieestetycznie pachnieć, ponieważ niestety nie ma szansy rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada formę małych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Jednakże ten większy oraz cięższy jest mniej korzystny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez konieczności zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Zbiór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, doskonałe żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotka jest ogromnie efektywny.

Jeżeli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, by woda z moczu nieskomplikowanie odparowała. Wielce znane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do toalety. Taki żwirek idealnie niweluje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą jest to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne profesjonalne absorbery smrodu i także neutralizatory, które można łączyć w drobnej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że mają również cechy oczyszczające.