akcesoria dla kotów

Gdzie ulokować kuwetę dla kotów w pomieszczeniu?

Gdzie ulokować kuwetę dla kotów w pomieszczeniu?

Koty niewychodzące potrzebują własnej kociej kuwety w swym budynku. Należałoby dostosować idealną kuwetę dla kotów, aby i także kotki oraz ludzie przebywający z kotami czuli się wygodnie.

Najidealniejsze położenie dla kuwety

Przed kupnem, albo wykonaniem kuwety dla kotka, należałoby pierw zobaczyć gdzie ona będzie stała, bowiem od tego może zależeć jej układ i dodatkowo gabaryty. Kuweta dla kotka może tkwić w rogu, bądź za czymś, np. za muszlą klozetową, albo między np. wanną, i pralką. Kuweta może być wielce stylowa i niebanalna o niestandardowym rozmiarze np. kapsuły i stanowić nawet dekorację naszej łazienki. Istnieją kuwety ze dodatkowymi dziurkowanymi progami, na których kociak idąc przeciera łapki i nie roznosi żwirku po całym mieszkaniu. Należy, jednakże pamiętać, że kuweta dla kotka, choćby przy najstaranniejszym zabieganiu o świeżość i dodatkowo sterylność, jest zbiornikiem na ekskrementy i nie chcemy jej umieścić w kuchni, sypialni, holu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i pracują ludzie. Kapitalnym położeniem, gdzie może pozostać kuweta dla kota jest ubikacja, albo pewne zaciszne miejsce gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to wówczas być także ubikacja, w której jest muszla klozetowa.
oferta na kocie kuwety sprawdź

Kształty kuwety

Kotek będzie swobodnie korzystał z kuwety, jeżeli jest ona czysta, konsekwentnie sprzątana, jest w niej surowy piach, lub żwirek, którym kot może przykryć swoje fekalia, oczywiście i także jest przydatna. W kuwecie nasz kot winien mieć sposobność łatwo się zakręcić, wyselekcjonować pole i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie krawędzi kuwety nie może być ani za niskie, ani zbyt wielkie. Zbyt niewysoki rand kuwety będzie podstawą rozrzucania się żwirku po posadzce, wszak zbytnio duży – skomplikuje naszemu kotu wchodzenie do środka. Niestarannie wyselekcjonowana kuweta dla kotów może prawdopodobnie sprawić, że nasz kiciuś może prawdopodobnie się w ogóle zrazić do użytkowania z niej i także na przykład załatwiać nieopodal – na ziemi, powiększając nam kupę dodatkowej pracy.

Kuwety zakryte, z pokrywą

Kuwety – pudełka, mające obudowę górną mają tę zaletę, że szczególnie doskonale ochraniają przed wylewaniem się piasku, powstrzymują też w zasadniczym stopniu aromaty tudzież chronią niegustowne widoczki kocich odchodów. Po wypłukaniu, mogą jeszcze służyć za pudełka transportowe. Należy jednakże unosić, czy zdejmować wierzchnią klapę dla dokładnego ogarnięcia wnętrza kuwety dostatecznie regularnie.

Konsekwentne oczyszczania

Ważne staje się odczuć jak cyklicznie potrzebujemy sporządzić gruntowne porządki w kuwecie. Czasami raz w miesiącu, wspaniale jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę poprawnie wymyć szczotką i dodatkowo szarym mydłem, wolno także wyparzyć dno i ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe sąsiedztwo kuwety też zasługuje na dobre pozamiatanie i wymycie. Jeżeli kuweta występuje w środowisku innych, licznych przedmiotów, rozsądnie jest również i je przemyć. Z pewnością zamierzamy posiadać koło kuwety łopatkę do przekładania kupek i miotełkę do sprzątania wysypanych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety miło będzie naładować nowiusieńki piach, albo żwirek.
Nasze kicie odwdzięczą się nam z pewnością własną kocią frajdą oraz wspaniałą kondycją. Natomiast właściwie podtrzymana, wspaniała kuweta dla pupila – to niezauważalna i nieodczuwalna nosem kocia toaleta, w której pupil czuje się pewnie, miło i schludnie.