bulldog angielski - wybór karmy dla psa

Czy wybór odpowiedniej suchej karmy dla psa ma znaczenie?

Czy wybór odpowiedniej suchej karmy dla psa ma znaczenie?

Wybór odpowiedniej doskonałej marki suchej karmy, nie jest wcale takie proste, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle istotnej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, które znajdują się w żywności. Jest to znacząca wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest wykonywana na podstawie zboża i innych roślin. Natomiast tak koty jak również czworonogi są mięsożercami, więc winnym być karmione jedzeniem, gdzie kluczowym punktem zdecydowanie jest mięso. Kupując żywność powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta musi bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy odnaleźć ziarna, bowiem są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części razem, i wcale nie dlatego, iż są odpowiednim pożywieniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięcho i tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeżeli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsa także nie może być określona poprawnie. Należy więc unikać produktów, w których znaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które kryją w sobie wiele mączki roślinnej, gdyż są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy i warzywa powiększają jakość, w szczególności jeśli zastępują one ziarna w żywności.

Składniki mineralne są także niezwykle potrzebne, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, iż jedzenie musi liczyć bardzo wysoką dawkę mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać karm w których odnaleźć, można wyroby naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące lub także konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są dodane przez producenta, nie istnieje wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać zapewnienia, jakie zamieszcza producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, bowiem może to być wszystko oraz z zupełną pewnością będzie wówczas stanowiło bardzo słabą jakość. Większość z producentów nie zamieszcza na swoich pudełkach zupełnych proporcji pewnych elementów, mianowicie które trafiają w skład żywności, zatem przeprowadzenie dobrej opinii będzie wtedy polegało na własnej znajomości. Jeżeli chodzi zaś o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być bardziej ostrożnym, niż ufać informacjom w telewizji bądź internecie.